Japonská zahrada
Japonská zahrada, Vratislav, Wroclaw

Jeden z nejpříjemnějších relaxačních zážitků ve Vratislavi nabízí procházka po Japonské zahradě. Najdete ji v Szczytnického parku za Halou století.

Původně vznikla jako dočasná expozice zahradního umění u příležitosti světové výstavy v roce 1913, kdy byla dokončena i Hala století. Následujícího roku byla znovu rozebrána. V průběhu celého 20. století se opakovaně a neúspěšně pokoušelo město zahradu obnovit. Nejsmutnějším pokusem je zřejmě ten z roku 1997, kdy těsně po otevření byla Japonská zahrada smetena povodní.

Japonská zahrada, Vratislav, Wroclaw

Dnes toto magické místo nabízí klid a odpočinek pro turisty i obyvatele metropole. S tímto kouskem orientální krásy se ve střední Evropě těžko může nějaká zahrada podobného typu srovnávat. Velikou podporu při rekonstrukci poskytla japonská ambasáda ve Varšavě, která pozvala experty na veřejné parky z Nagoya. V čajovém pavilonku můžete spatřit lampy z 19. století, pocházející právě z tohoto města, které darem přivezli. Dokonalá rovnováha vyvažuje mužský a ženský protiklad, stejně jako světlé i tmavé barvy.

Japonská zahrada, Vratislav, Wroclaw

Vstupné do zahrady je skutečně symbolické. Rostoucí zájem je také o pronájem zahrady za 100 zlotých k profesionálnímu fotografování. Převážně vratislavské páry si ve zdejší harmonii nechávají dělat své novomanželské fotografie.otevírací doba
od 1. dubna do 31. října
9.00-19.00

vstupné
4zl dospělí
2zl studentiJaponská zahrada, Vratislav, Wroclaw Japonská zahrada, Vratislav, Wroclaw