SLEDUJTE NÁS

Jak můžete levně procestovat Srbsko

vrátit se k první části článku

Bělehrad ulice
Bělehrad

Kam vyrazit v Srbsku?

Klasickou destinací zahraničních turistů je hlavní město Bělehrad, velice rychle však stoupá i oblíbenost města Novi Sad a povodí Dunaje.
Srbská národní turistická agentura má velmi dobře zpracované informace v brožurách, které můžete dostat při návštěvě některého z jejích infocenter či přímo stažením z jejich webu. Velmi dobrý přehled míst představuje toto pdf o 52 víkendech, které můžete v Srbsku strávit.

Novi Sad
Novi Sad
Novi Sad
město Novi Sad může mnohé překvapit; půjčte si kolo za 20 centů na hodinu nebo za 80 centů na celý den
pravoslavný kostel, Valjevo
pravoslavný kostel ve Valjevu
pravoslavný kostel, Valjevo
příroda srbského Banátu, kde dodnes narazíte na významnou českou a slovenskou menšinu, která zde založila kolonie v polovině 19. století
Bělehrad
Bělehrad, Dunaj, Pevnost
Bělehrad
hlavní město Bělehrad nadále zůstává hlavní turistickou destinací v Srbsku; vyjíždějí odtud vlaky na celý Balkán


A co více? Srbsko je velice cenově příznivé. V obchodech a na tržištích můžete nakupovat i za ceny o 20-50 % nižší než u nás. Lidé jsou velice příjemní, a pokud nehovoří anglicky, můžete se s nimi pomalu domluvit i jiným slovanským jazykem.

trh v Novi Sad

Výlety do okolních zemí

Fleksipas lze využít také k návštěvě okolních zemí, přičemž jeho platnost je vždy do pohraniční stanice. Na pokladně si tedy před cestou dokoupíte jen zpáteční lístek od hranice do cílové stanice. Prakticky veškeré vlaky do zahraničí jsou povinně místenkové, tj. cestujete-li z Bělehradu do Sofie, koupíte si místenku/lehátko Bělehrad-Sofie, ale zpáteční cestovní lístek si koupíte jen na trasu Dimitrovgrad-Sofie, vyjde přibližně na 6 €. Trať po Dimitrovgrad pokryje váš fleksipas.
Podpořte nás :)      


ČTĚTE TAKÉ:

CESTOVÁNÍ ZDARMA
PO SLOVENSKU
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
SKANDINÁVII (1. DÍL)
KDE A KDY SI DÁT
KÁVU UVNITŘ VELRYBY
ZPÁTEČNÍ LÍSTEK DO DRÁŽDAN
JEN ZA 180 KČ
LEDOVÝ HOTEL
JEDINEČNÝ MRAZIVÝ ZÁŽITEK
PERFEKTNÍ JESKYNNÍ LÁZNĚ
ZA PÁR KORUN