Dráďany vánoční trhy levně

Mapa Vánočních trhů

Program a Trhy

O Festivalu Štoly

Co koupit na trzích?
Vánoční trhy v Drážďanech

Nejen unášet se příjemnou atmosférou, ale i přivést si domů nějaký suvenýr a ochutnat něco dobrého. Pokusili jsme se níže dát dohromady některé zajímavé tipy na nákup.

Na mnoha místech narazíte na tesaře, pekaře a další řemeslníky, které můžete sledovat přímo v akci u výroby. Nabídka jejich výrobků je tak rozmanitá, že popsat vše je prakticky nemožné. Zatímco čokoládové nářadí, štola jsou na všech stánkách vesměs podobné, u ozdob a jiných výrobků narazíte na tak široký sortiment, že jestli se Vám něco zalíbí, raději vyčkejte s koupí na cestu zpět, co když narazíte ještě na něco lepšího?

Drážďanské vánoční trhy jsou sice o něco dražší než v českých městech, ale narazíte tu na jedinečné výrobky, které na jiných místech neseženete.

Vánoční trhy v Drážďanech

Nářadí z pravé čokolády

Vánoční trhy v Drážďanech

Obchod s plyšovými hračkami

Vánoční trhy v Drážďanech

Zajímavou památkou na vánoční trhy jsou dvoudecové hrníčky. Pokud si zakoupíte v nějakém stánku např. svařené víno, zaplatíte k němu ještě zálohu na hrníček. Většinou 2€ na průhledný, 5€ na porcelánový. Hrníčky nemáte povinnost vracet, pokud se Vám líbí, nechte si je na památku, věřte, že nikde jinde v Drážďanech hrníčky za 2-5€ neseženete.

Vánoční trhy v Drážďanech

Občerstvení a ohřátí je nedílnou součástí zímních procházek. Hlavně když teplota klesne pod nulu. Ve stáncích si můžete zakoupit rum, svařené víno (Glühwein), či teplý čaj. K jídlu se nabízí pokrmy od maďarského langoše až po typickou německou tučnou klobásu. Sníst ji můžete buď na stojáka případně někde se sednout na lavičku s kožešinou.

Vánoční trhy v Drážďanech

Tolary se dají zakoupit v infocentru. Obdržíte jich 11 za 10 €, každý má na trhu hodnotu 1€. Při větších nákupech se tedy určitě vyplatí platit tolary.

Vánoční trhy v Drážďanech

Vynechat se pochopitelně nedá i klasický německý Wurst (párek/klobása). Je k dostání téměř všude v nejrůznějších velikostech a chutích.

Vánoční trhy v Drážďanech

Drážďanská štola

Nejznámějším zákuskem o Vánocích rozhodně zůstává štola (Christstollen). Kvalitou se s napodobeninou z Billy, či Normy nedá srovnávat. Pravá štola je označena zlatou pečetí se zlatým jezdcem. K jejímu pečení je oprávněno jen 130 pekařů na světě.

Cena štoly dle historického receptu bez přísad je 11-16€ za kg. Čokoládová stojí okolo 7€ za 500g, mandlová se dá sehnat levnější, cca 8€ za kilogram. Ceny se mění podle umístění stánku, pokud má pekař akreditaci, nezáleží v které ulici a trhu štolu koupíte.

Festival Štoly
Největší událost Vánoc :)