PragerstraßeOd hlavního nádraží směrem na Altmark vede nejvýznamnější nákupní zóna Drážďan, Pražská ulice (Pragerstraße). Nebylo tak tomu vždy. Původní Pragerstraße z 19. století plná barů a krámků, vede o pár metrů sál pod názvem Sankt-Petersburgerstraße (v současnosti hlavní dopravní tepna).

Pěší zóna Pragerstraße je známá již z doby NDR, kdy zde stály dva významné hotely a jediný obchodní dům v Drážďanech. Dnes tu najdete celou řadu kaváren, obchodů s nejrůznějším zbožím i několik nákupních center; přičemž největším je bezesporu Altmarkt-Galerie.

Ulicí denně projde tisíce turistů i místních obyvatel, kteří navštěvují značky jako: Primark, Marc O´Polo, Emilio Adani, Tookio, Peek&Cloppenburg, Harlem Shop, Marc Shoes.

Upozorňujeme, že na území Spolkové republiky Sasko platí zákon omezující otevírací dobu veškerých obchodů. Z tohoto nařízení existuje jen velice malé množství výjimek (např. vánoční trhy). Povolená otevírací doba pro pondělí až sobotu je od 6 hodin do 22 hodin. Většina obchodů však zavírá už v 18 hodin. Neděli nelze pro nákupy doporučit vůbec, mimo kaváren a několika obchodů se suvenýry je všude zavřeno.


V obchodním domě Karlstadt je postaven Frauenkirche z 50 000 legových kostiček.

Jeden z pozůstatků vlivů socialistického realismu je stříbrná hvězda v středu pěší zóny.
PRIMARK

Od 20. listopadu 2014 otevřel v Drážďanech svou pobočku irský Primark. Třípatrový obchodní dům se okamžitě stal hitem a středem zájmu návštěvníků z Čech, kde žádná jeho pobočka není. Je až neuvěřitelné, kolik lidí ve vlacích směrem na Prahu třímá v rukou papírovou tašku Primarku. Obchod s mimořádně dobrým poměrem kvalita/cena, kde nejdražší kusy oblečení se pohybují okolo 35 €, určitě stojí za navštívení.