Pěšky
(13-15 min)
MHD
(6-11 min)

Nejvhodnější cestou do historického centra, pro chůze navyklého člověka, je zaručeně cesta pěšky po Prager Straße. Jedná se cca o 1 km.

Minimálně při první návštěvě ji doporučujeme, i kvůli orientaci. Při dalších návštěvách je pochopitelné, že návštěvníci již vědí, kam přesně míří, a zvolí proto příslušné spojení.

Po východu z Hlavního nadraží pokračujte po Prager Straße stále rovně až na konec. Tato ulice slouží jako nákupní zóna, po obou stranách narazíte na nejrůznější obchody s pestrým zbožím i fontány.

Na konci ulice přejděte přes přechod frekventovanější Waisenhausstraße a pokračujte Seestraße až na Altmarkt. Dále již Vás povede naše památková mapa.


fontány
(socialist. realismus)
socha na Prg. Straße
Obchodní centrum
Nástupní zastávky
Hauptbahnhof (tram. 7)
Hauptbahnhof Nord (tram. 7,8,9,11)

Kde vystoupit
Prager Straße: Doporučeno při první návštěvě, dobrý začátek prohlídky, V blízkosti Kreuzkirche, Alt markt a Frauenkirche Theaterplatz: Zastávka v bezprostřední blízkosti Zwingeru, Hofkirche a Zámku
Synagoge: V těsné blízkosti Nové synagogy a Albertina

více o MHD a ceně lístků zde

Přesun na zastávku Hauptbahnhof Nord je jednoduchý, vzdáleny jsou pouhých 50 metrů. Po východu z nádraží se dejte doprava, podél tramvajové tratě. Na první křižovatce doleva a hned jste u zastávky.