DOPRAVA DO DRÁŽĎAN
Z PRAHY

cestujete-li z Ústeckého kraje, kliněte sem
Celodenní výlet do Drážďan

s naším tipem jen za

180,-

TŘI MOŽNOSTI CESTOVÁNÍ DO DRÁŽĎAN

autobus
Doba jízdy:
2 hodiny a 10 minut


Lístek na konkrétní datum
konkrétní spojCena tam a zpět:
660-1100 Kč

vlak
Doba jízdy:
2 hodiny a 17 minut


Lístek libovolný den
libovolný spojCena tam a zpět:
500-1400 Kč

náš tip
Doba jízdy:
přes 3 hodiny dle spoje


Lístek libovolný den
na libovoný spoj tam i zpět
v rámci jednoho dne


Cena tam a zpět:
180-355 Kč
JAK KOUPIT LÍSTEK?

dejte dohromady skupinu 5 lidí
(není podmínkou)

Ráno se dostavte na
Masarykovo nádraží

355,-

341,-

262,-

210,-

178,-

Přehled ceny zpátečního lístku
přepočteno na jednu osobu329,-

303,-

požádejte o dva lístky:

Tyto dva lístky se navzájem doplňují a společně platí na celé trati z Prahy až do Drážďan.Praha-Vraňany

Zakupte si Zpáteční skupinový lístek z Prahy do Vraňan. Není důležité, že vlak ve Vráňanech nestaví, podstatně je, že Vám lístek pokryje celou středočeskou trať.

Jste-li celá skupina držiteli předplatného kupónu na MHD v Praze, kupte si zpáteční lístek jen na úsek Praha Podbaba-Vraňany. Do vlaku však můžete nastoupit už na Masarykově nádraží, rychlík je integrován do PID, tudíž váš kupón na MHD platí také pro trať Masarykovo nádraží - Podbaba.

Dříve jezdili rychlíky Praha-Děčín z Prahy hlavního nádraží přes Holešovice, nyní však podstupuje největší pražská stanice rekonstrukci, z toho důvodu je až do odvolání většina rychlíků Praha-Děčín a zpět odkloněna do stanice Praha Masarykovo nádraží. Dále pokračují přímo do stanice Praha Podbaba. Večerní rychlík z Děčína (příjezd 21.08) již končí na Hlavním nádraží. Kompletní informace k výluce naleznete zde

Labe-Elbe ticket

Cena tohoto lístku je 250 Kč pro jednu osobu a 550 Kč pro skupinu do 5 osob. To znamená, že pro dvojci se vyplatí ještě dvě samostatné Labe-Elbe jízdenky, od tří osob kupujte již skupinovou.

Pozor! Listek Labe-Elbe není možné koupit v předstihu, lze jej zakoupit jen v den platnosti; buďte na nádraží včas, co kdyby byly fronty. Lístky se prodávají na všech pokladnách, nemusíte čekat na mezinárodní pokladně. Lístků je neomezené množství.

Cestovat můžete všemi vlaky na území Ústeckého kraje a Spolkové země Sasko, ovšem s výjimkou kategorií InterCity a EuroCity. Z toho důvodu se připravte, že budete muset dvakrát přestupovat mezi regionálními spoji.

Platnost jízdenky je do 04.00 následujícího dne. Pokud se rozhodnete v Drážďanech zůstat přes noc, na zpáteční cestu si již musíte zakoupit lístek Deutsche Bahn. Tj. cesta zpět Vás vyjde dalších 600 Kč na osobu. Obdobný lístek na německé straně není za tak výhodnou cenu v prodeji. Pokud se chcete do Drážďan vypravit i na druhý den, doporučujeme Vám vrátit se na noc do Čech a přespat v Hřensku/Děčíně/Ústí nad Labem, další den můžete ráno znovu zakoupit Labe-Elbe ticket a vyjet do Drážďan.

JAK S LÍSTKY CESTOVAT?

Vyhledejte si spojení ve vyhledavači, ale nezapomeňte v možnostech výběru dopravních prostředků vypnout vlaky nejvyšší a vyšší kvality (IC, EC).

Přestupy
v Děčíně
v Bad Schandau

spoje na sebe navazují a čekají

Zajistěte si odběr i dalších tipů na levné cestování


JOURNAL
JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
SKANDINÁVII (1. DÍL)

CESTOVÁNÍ ZDARMA
PO SLOVENSKU

JAK PROCESTOVAT LEVNĚ
FRANCII (1. DÍL)